Promesy wręczone

Komenda Powiatowa PSP w Rawiczu, Gmina Miejska Górka oraz 3 ochotnicze straże pożarne z powiatu rawickiego otrzymały promesy na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego.

W niedzielę 22 września 2019 r. przy okazji X Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbywały się w Sowach (gm. Pakosław), poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jan Dziedziczak wspólnie z prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnopsprawnych Panią Marleną Maląg wręczyli dokumenty gwarantujące udzielenie finansowego wsparcia zakupu sprzętu ratowniczego dla rawickich strażaków zarówno zawodowych jak i ochotników.

Jeszcze w bieżącym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej     w Poznaniu dofinansuje zakup sprzętu hydraulicznego, pomp szlamowych i pływającej oraz węży i armatury wodnej. Środki pieniężne w wysokości 52.243,00 zł zarezerwowane zostały w ramach programu „Doposażenie jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii”.

Promesy z rąk gości, którzy złożyli serdeczne podziękowania za trud służby pożarniczej na rzecz społeczeństwa oraz wyrazili swoją głęboką wdzięczność i szacunek dla strażaków, odebrali:

– st. kpt. Marcin Wysokiński, komendant powiatowy PSP w Rawiczu

– Pan Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki

– dh Andrzej Piątkowski, wiceprezes zarządu OSP w Izbicach

– dh Paweł Szwarc, prezes zarządu OSP w Ugodzie

– dh Piotr Świentek, prezes zarządu OSP w Żołędnicy                                              

Dodajmy, że do Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejskiej Górce za kilka tygodni trafi fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Na realizację przedsięwzięcia jednostka ta z budżetu państwa otrzymała pomoc finansową w kwocie 250.000,00 zł.

Symbolicznego przekazania stosownej umowy burmistrzowi i przedstawicielowi OSP w Miejskiej Górce dokonali Pan poseł Jan Dziedziczak i Pani prezes Marlena Maląg

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak – oficer prasowy komendanta powiatowego PSP

DSC 9280
DSC 9259
DSC 9288
DSC 9289
DSC 9294
DSC 9295
DSC 9292
DSC 9297
DSC 9299
DSC 9300
DSC 9302
DSC 9304
DSC 9303
DSC 9309
DSC 9308
DSC 9306

 

Trackback from your site.

Prewencja

Font Resize
Contrast