Strażacki turniej piłki nożnej

Drużyna połączonych sił strażaków systemu codziennego oraz obsady stanowiska kierowania kp PSP zwyciężyła w „I Świąteczno – Noworocznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Strażaków”.

Impreza, w której uczestniczyły wszystkie zmiany służbowe jednostki ratowniczo – gaśniczej oraz strażacy systemu codziennego i obsada stanowiska kierowania komendanta powiatowego psp (KP PSP), odbyła 22 stycznia 2019 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej  w Sierakowie.

Drużyny rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Mecze zakończyły się następującymi rezultatami:

zmiana nr 1  3 : 2   zmiana nr 3

KP PSP  1 : 0  zmiana nr 2

zmiana nr 1  6 : 2   zmiana nr 2

KP PSP  1 : 1  zmiana nr 3

KP PSP  4 : 3  zmiana nr 1

zmiana nr 2  3 : 5  zmiana nr 3

Zwycięzcą turnieju została drużyna KP PSP, na której koncie znalazło się 7 pkt. Drugie miejsce wywalczyła Zmiana nr 1, zdobywając 6 pkt., natomiast na najniższym stopniu podium z 4 punktami stanęli strażacy reprezentujący Zmianę Nr 3. Niestety zawodnikom ze Zmiany nr 2 nie udało się wywalczyć żadnego punktu.

Dodać należy, że rywalizacja była bardzo emocjonująca, a decydujące o zwycięstwie KP PSP starcie, miało miejsce na 2 sekundy przed końcem spotkania ze Zmianą nr 1.

Triumfatorzy turnieju otrzymali puchar przechodni ufundowany przez komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Rawiczu