Zwycięstwo rawiczan

Rawiccy strażacy okazali się zwycięzcami eliminacji strefowych do Mistrzostw Wielkopolski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej. 29 listopada 2019 r. w Kaliszu wystąpią w turnieju finałowym.

Przypomnijmy, eliminacje odbyły się w ostatni dzień października w podrawickim Sierakowie. Uczestniczyły w nich strażackie drużyny reprezentujące komendy powiatowe PSP w Gostyniu, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie i Środzie Wielkopolskiej.

W pierwszej fazie turnieju rywalizowano w dwóch grupach, z których awans do półfinałów wywalczyły dwie najlepsze drużyny z: Gostynia i Rawicza oraz  Ostrowa Wielkopolskiego i Środy Wielkopolskiej.

Finaliści turnieju wyłonieni zostali w pojedynkach półfinałowych. Strażacy z Rawicza pokonali obecnego Mistrza Wielkopolski (Ostrów Wlkp.)    stosunkiem bramek 4:2, natomiast reprezentanci Gostynia zwyciężyli 2:1 w starciu z kolegami ze Środy Wielkopolskiej.

Mecz finałowy zakończył się wynikiem 3:0 dla rawiczan. Tym samym strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu uzyskali awans do  turnieju finałowego.

Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP